'bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.' bu lafı kim söylemiş ? üstlenen oldu mu hiç ? sanmam. katılmadığım, çok bilmiş bir laf daha işte. ' yenil, daha iyi yenil, süper yenil' falanı tercih ederim buna. çeşit çeşit arkadaşımdan bahsetsem şimdi size, şüpheyle suratıma dönüp; kimsin oğlum sen! dersiniz. bilirim. o yüzden bu tür işlere girişmem hiç.

-abi merhaba, buyur.

arkadaşlar toparlanın bi, önemli birini getirdim. gel abi otur lütfen. ne söyleyelim sana, ne içersin ?

buralar bilindik geyikler işte geçebilriz. ‘bir soğuk suyun varsa içerim’ diyecek zaten kesin.

- abi işte çok sevdiğim bir adamdır bu. iyi bir müzikçi. severim, dinlerim de şarkılarını yani. atarım bir ara sana şarkılarını.

- hangisi ? kilolu olanı mı diyosun ?

haa, kuyumcu bir arkadaşımızdır abi o. bizim buraların insanı. ama hap atmayı bıraksa iyi olacak. işin garibi nasıl kiloluysa, ne içse eritemiyor adamı.

- o da benim ilk okuldan arkadaşım abi. kendisini iyi hatırlardım hep ama bir akşam internette konuşurken hiç sevmediğim o dizinin son bölümünü sorunca soğumuştum kendisinden biraz. sonra görüşmedik yine epey. iyi bir kızdır esasen.

- onunla abi, sevgiliydik bir ara. çok ilginç bulurdum kendisini o zamanlar. güzel günlerdi. okul çıkışı o ve arkadaşlarıyla sahil boyu gezinti yerine arkadaşlarla kahveye okey oynamaya gidince çok bozulmuştu. yolda gördüğünde selam vermiyor şimdi.

- esmer olanı diyorsun. mahallenin en güzel kızıydı be bence o. abi yalnız ayıp oluyo ha, sürekli hatunları soruyorsun ? neyse bakalım.. ilk buluşmamız semtin lunaparkının içindeki bir çay bahçesinde garsonun densizliklerine kurban gitmişti. dönmeden son bir kez daha balerine binmesi ise ilişkiyi olgunlaşmadan bitiren önemli bir ayrıntıdır benim için. evet.

- o ufaklık kardeşim abi. okuyacak, büyük adam olacak. ya da büyüyecek manchester united’da top oynayacak. bakalım artık, kısmet.

abi çay, kahve bir şey içseydin ? hiç olmadı böyle yahu.

nasıl ?

ben kim miyim..

bilmiyorum abi. inan bilmiyorum.

televizyonda bir evlendirme programına çıkıp, ilk taliplimin gözlerinin içine bakıp ’ olmuyor, olmayacak. ben ayrılmak istiyorum.. üzgünüm.’ demeyi düşünüyorum şu an sadece.

kimin nesiyim, sen karar ver.

  1. varsayalimyokum posted this